Laur Złotego Pióra

Scenariusz

2 GRUDNIA 2009 ROKU
GODZ.12.00.
SALA WIELKA RATUSZ WROCŁAWSKI

PROGRAM  UROCZYSTEJ  GALI

1.    WPROWADZENIE

„Ojczyzna, Rodzina, Tradycja, Wiara”. Słowa te często bywają nam tak bardzo bliskie. To z nimi związane są najgłębsze pragnienia i uczucia każdego człowieka. Jednakże dzisiaj, w tych jakże „specyficznych czasach” może być inaczej. Dlatego pomyślano o tym, by ich „wartość, koloryt i cudowność” nigdy nie zniknęły z naszej świadomości, więcej, z naszego życia. Bo jakże to ważne i konieczne dla człowieka, aby w życiu mieć Boga, aby tworzyć, posiadać, chronić i pielęgnować kochającą się rodzinę i aby chodzić po własnej, pięknej, bogatej w historię ziemi.

Niezmiernie cieszymy się, że możemy dzisiaj gościć Państwa w Sali Wielkiej Wrocławskiego Ratusza na Uroczystej Gali PIĄTEGO DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO, noszącego miano  „My Polacy – My Dolnoślązacy”

W imieniu własnym, a przede wszystkim organizatorów, to jest:
Redakcji Wrocławskiego Gościa Niedzielnego
Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu
oraz współorganizatora
Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST Estrada Dolnośląska
gorąco witamy wszystkich przybyłych.
Witają Państwa prowadzący dzisiejsza galę: Marta Bykowska oraz Michał Gzowski.

2.    PRZYWITANIE

Najpierw, witamy naszych wspaniałych rówieśników, którzy odważyli się zmierzyć z wezwaniem, zaproponowanych konkursowych tematów. Zarówno tych przybyłych, jak i tych którzy musieli pozostać w domach. A w sumie jest ich blisko 240 osób. (oklaski)

Witamy kochanych rodziców, bez  których by nas  nie było, jak i witamy drogich nam wychowawców, a przede wszystkich opiekunów pod okiem których powstawały konkursowe prace: polonistów, historyków  i katechetów. (oklaski)

Teraz pragniemy powitać wielce szacowne osoby, które zaszczyciły nasz konkurs obejmując nad nim patronat honorowy. Choć w większości nie ma ich dzisiaj  wśród nas, to pozostajemy,  za duchową jedność z nami, wdzięczni:

•    Jego Ekscelencji  Księdzu Arcybiskupowi  Marianowi  Gołębiewskiemu  – metropolicie wrocławskiemu
•    Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi  Stefanowi  Cichemu  – ordynariuszowi diecezji legnickiej
•    Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Ignacemu Decowi – ordynariuszowi diecezji świdnickiej
•    ks. Bolesławowi Kaźmierczakowi – inspektorowi Wrocławskiej Inspektorki Salezjanów imieniem
św. Jana Bosko
•    Panu Markowi Łapińskiemu  – marszałkowi Województwa Dolnośląskiego
•    Panu Rafałowi Jurkowlańcowi – wojewodzie Dolnośląskiemu
•    Panu  Rafałowi  Dutkiewiczowi  – Prezydentowi Miasta Wrocławia
•    Panu Krzysztofowi Czaji  – Dyrektorowi  Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia
•    Pani Beacie Pawłowicz – Dolnośląskiej Kurator Oświaty

Witamy także sponsorów tegorocznego konkursu, a przede wszystkim już teraz pragniemy wyrazić im nasza szczerą wdzięczność za okazane z serca wsparcie. Witamy i dziękujemy:

•    ks. Januszowi Gorczycy – proboszczowi parafii św. Piotra i Pawła w Oławie oraz współinicjatorowi naszego konkursu
•    Panu Bronisławowi Pałysowi – dyrektorowi Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST Estrada Dolnośląska
•    Panu Markowi Drasowi – prezesowi Radiotechnika Marketing Spółka Z O.O. we Wrocławiu

•    Pani Marii Topolskiej – właścicielce Ośrodkowi Szkolenia Kierowców z Jelcza Laskowic
•    Pani Irenie Szczypek  – dyrektorowi Biura Podróży HORYZONT
•    Państwu Marii i Andrzejowi Kulbidom  – właścicielom Biura Podróży PANORAMA
•    Pani Teresie Ciszewskiej   – dyrektorowi Biura Pielgrzymkowo Turystycznego ALFA TUR
•    ojcu Piotrowi Budrewiczowi  ze Zgromadzenia Najświętszych Serc  Jezusa i Maryi

3.  PRZEMÓWIENIA ZAPROSZONYCH GOŚCI

Na „dobry początek” prosimy o zabranie głosu szacownych gości.
•    Pana Krzysztofa Czaję – Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia
•    ks. Bolesława Kaźmierczaka – Inspektora  Inspektorki  św. Jana Bosko we Wrocławiu
•    Pana Bronisława Pałysa – dyrektora Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST Estrada Dolnośląska
•    ks. Janusza Gorczycę – proboszcza parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Oławie, współinicjatora konkursu
Serdecznie dziękujemy ! (oklaski)

4.    OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Per aspera, ad astra” – to starożytne, rzymskie powiedzenie jak najbardziej pasuje do wszystkich 240   uczestników  PIĄTEGO  DOLNOŚLASKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO O ZŁOTE PIÓRO.
Prace, które otrzymaliśmy mieszczą w sobie niepowtarzalne bogactwo myśli. Są one przekonującym dowodem wrażliwości  i przenikliwości  uczniów dolnośląskich szkół  oraz tego, że poszukują oni rozwiązań dla problemów nas wszystkich. Przypomnijmy, ze zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy
na jeden z trzech tematów:

Pierwszy:  „Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości” (T.Kotarbiński).
Przemyślenia młodego Polaka w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Drugi:  „Ludzie budują za dużo murów, za mało mostów” (I.Newton).  Jak budować mosty?
O sobie, współmieszkańcach mojego regionu, miasta, osiedla.

Trzeci: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.
Rozważania o zjawisku   uzależnienia od Internetu i rzeczywistości wirtualnej we współczesnym świecie”.

Zapraszamy do nas przedstawiciela Jury,  profesor  Elżbietę Warulik – doświadczonego polonistę i wychowawcę, przewodniczącego tegorocznego jury oraz  redaktor Jolantę Sąsiadek.
Prosimy o słowa podsumowania.

III.   Posłuchajmy fragmentu, pierwszej  wyróżnionej pracy:

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się.” – mądrze pisał prymas Wyszyński. Jako młoda Polka pytam, dlaczego my, Polacy, nie wierzymy we własną wielkość, dlaczego z historii wybieramy i czcimy tylko nasze porażki i rozdrapujemy stare rany? Nawet Święto Niepodległości przypomina stypę, a nie dzień radości, w którym upamiętniamy przecież własne zwycięstwo. Chcę, jako młoda Polka, świadoma historii swego narodu, patrzeć jasno w przyszłość, być patriotką, czyli dobrze się uczyć i zdobyć wykształcenie, by kiedyś, swymi umiejętnościami, służyć rodzinie, narodowi i ojczyźnie, będąc wierna słowom Jana Pawła, który mówił do młodzieży na Westerplatte: „Wiemy, że tu, na tym miejscu, na Westerplatte, we wrześniu 1939 roku, grupa młodych Polaków, żołnierzy, pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego, trwała ze szlachetnym uporem, podejmując nierówną walkę z najeźdźcą. Walkę bohaterską. Pozostali w pamięci narodu jako wymowny symbol. Trzeba, ażeby ten symbol wciąż przemawiał, ażeby stanowił wyzwanie dla coraz nowych ludzi i pokoleń Polaków. Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych.”

Jedno z dwóch trzecich miejsc przyznanych ex eaquo zajęła Nina Wierbiłowicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie. Wybrała temat: „Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości” (T.Kotarbiński). Przemyślenia młodego Polaka w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nagrodą dla Niny są: odtwarzacz MP4, ufundowany przez ks. Jerzego Babiaka dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu oraz  pielgrzymko-wycieczka do Rzymu, Asyżu, Monte Casino i Wenecji ufundowana przez biuro podróży Horyzont z Wrocławia. Za nagrodę serdecznie dziękujemy pani Irenie Szczypek. Zapraszamy  laureatkę i fundatorów nagród.

Autor drugiego, trzeciego miejsca napisał:

„Szybko…szybciej…najszybciej! Biegnij! Spiesz się! Zapomnij o wszystkim! Cel uświęca środki. Miłość? Tak łatwo jest to dziś powiedzieć. Mówimy „kocham cię”, a zaraz potem „kocham mój nowy telefon”. Zapominamy też, że to słowo ma swoje wielkie znaczenie. Używamy go, ale nie jesteśmy w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności za nie. Przyjaźń? To nie jest uczucie, że fajnie się razem bawimy! To jest coś na śmierć i życie. Lojalność i wierność. Wiara? Wierzymy w karierę, telewizje i minigadżety. Wszystko się zaciera…wszystkie wartości są wypaczane, zniekształcane. Za to wyostrza się imperium pieniądza, obłudy, obojętności i nienawiści. Stoję pośrodku tego bezsensu i jestem częścią tego świata dnia dzisiejszego. Dlaczego o tym mówię? Bo właśnie w tym momencie patrzę za siebie. Widzę historię – krwawą, tragiczną, trudną , ale tak niezwykłą i piękną. Ożywają nieśmiertelni bohaterowie, a wraz z nimi to wszystko czego tak tu brakuje. Honor, wiara, prawda, poświęcenie… i ta siła życia! Przesiąkam nią i już wiem kim jestem, gdzie i dlaczego. Tamci ludzie są tak bliscy i dalecy zarazem. Tak podobni i różni od współczesnych. Wiem dobrze, że nie byli cyborgami ze stali. To nie było dla nich proste. Byli ludźmi z krwi i kości.  Oblicze wojny, bólu, śmierci. Strach. A jednak wybrali walkę. Nie złamali się. To jest dla mnie wielka lekcja wytrwałości i wierności sobie. Najpiękniejsza lekcja jaką mogę sobie wyobrazić”.

Na trzecie miejsce zasłużyła także według jurorów Katarzyna Kindli  z VIII  LO im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu  która wybrał temat: „Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości” (T.Kotarbiński). Przemyślenia młodego Polaka w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kasia w nagrodę otrzymuje komplet książek edukacyjnych ufundowanych przez dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia pana dyrektora Krzysztofa Czaję oraz Kurs Prawa Jazdy kategorii B ufundowany przez panią Marię Topolską właścicielkę Ośrodka Szkolenia Kierowców w Jelczu Laskowicach.  Fundatorów  nagród  oraz laureatkę zapraszamy do nas.

Posłuchajmy fragmentu pracy, która zdobyła II miejsc:

„Internet jest lepszy od wszystkich ludzi w realu razem wziętych, pomnożonych przez dwa. Serio. Nie muszę wstawać, chodzić, biegać czy jeździć, żeby się z nimi spotkać. Nie muszę z nawet otwierać ust, żeby z nimi pogadać! Ot, technika… Co też człowiek nie wymyśli. O, wiadomość.
Ej! Nie! Zaraz, ludzie! Jak można było mnie tak bezczelnie deadnąć na czterdziestym levelu! Eh, spadajcie na drzewo. Kasuję konto. Co tu może teraz… O. Lineage. W to nie grałem. Chyba. Nie, jednak grałem. A to? Last Chaos? Też grałem. W to też, w to też… Dobra, w to dawno nie grałem. To jest całkiem ok. Chyba mam gdzieś jeszcze cheaty.
Ho ho, ta jest niezła. No, ta też niczego sobie. Ooo… Zamknij się, głupi spamie. Mam osiemnaście lat… za dwa lata. Hm… no, ta też…
O Boże, o Boże, zaklinam cię, o matko, zaklinam wszystkich bogów, bożków i innych takich!! Włącz się do cholery!! No, włącz!! Co tu może być nie tak, przecież sprawdzałem dziesięć razy, zaraz, muszę pomyśleć na spokojnie… Aaaaa, no włącz się!!! Włącz!! Przecież ja oszaleję, oszaleję zupełnie i doszczętnie, wyjdę z siebie i stanę obok, będę bluzgać długo, plugawie i soczyście, będę rwać włosy z głowy, poobgryzam sobie palce do łokci! Włącz się cholerny sprzęcie, bo cię wyrzucę!!
O!! JEEEST!!!! WŁĄCZYŁ SIĘ!!! O rany… nie mogę… to za duży stres. Jeśli jeszcze raz mi coś takiego zrobi to zejdę na zawał.
Uch, musze sobie kupić nowy monitor, ten się przegrzał. Badziewie jakieś. He, He, fajnie to wszystko razem wygląda. Taki jakby… ołtarzyk. Serio. Te paluszki jak kwiatki, a kabelki, słuchawki, modemy, głośniki jak jakieś te… aniołki. A w centrum…

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.

Jury tegorocznego konkursu II miejsce przyznało uczennicy I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego we Dzierżoniowie, która zmierzyła się z tematem: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. Rozważania o zjawisku   uzależnienia od Internetu i rzeczywistości wirtualnej we współczesnym świecie. Jest nią Marta Rudnicka. Marta w nagrodę dostaje cyfrowy aparat fotograficzny ufundowany przez ks. Bolesława Kaźmierczaka, inspektora Wrocławskiej Inspektorii Salezjanów oraz wycieczkę do Rzymu, Monte–Casino, Asyżu, Wenecji ufundowaną przez panią Teresę Ciszewską  dyrektora Biura Pielgrzymkowo Turystycznego ALFA TUR.  Fundatorów  prosimy o wręczenie nagród laureatce, którą także zapraszamy do nas.

Autor  zwycięskiej pracy realizował temat: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.
Rozważania o zjawisku   uzależnienia od Internetu i rzeczywistości wirtualnej we współczesnym świecie.

Wysłuchajmy ze szczególną uwagą treści całej pracy.

„Znowu północ. Wskazówka na moim zegarku poruszała się z prędkością światła. Jeszcze wytrzymam, nie usnę. Muszę przejść następny poziom i pokazać tym rozbójnikom, kto tu rządzi. Wcale mi się nie chce spać. Pierwsza w nocy – zauważam zmęczenie. Już czuję Morfeusza wsysającego mój umysł w głąb sennego świata. Nieważne, muszę grać! Tak…tak wygrałam! Ha! Ha! Wy nędzne pikselki, teraz jestem waszą panią, mogę wam mówić, co macie robić, mogę wam wejść do waszych cyber-mózgów i pozmieniać wam dane. Powykręcać śrubki dla zrównoważenia psychicznego! Przechylę szalę na korzyść świata fantazji i różowych landrynek.
Godzina trzecia w nocy. Gwiazdy na niebie tańczą poloneza, a księżyc przygrywa im na ukulele. I koniec, komputer zgasł. Czas już iść spać. Układając głowę na poduszce wypełnionej czarnym, błogim światłem sennego zapomnienia, zobaczyłam ołtarz w swoim kościele, ale zamiast księdza przy ambonie stał czarny laptop w koloratce i głosił kazanie: „Ja jestem nędznym bajtem w jego obliczu. To On – Wielki Serwer nakręcający naszą przestrzeń jest naszym władcą, bogiem. Nie ma drugiego, tak pojemnego i szybkiego w całej cyberprzestrzeni. Twoja zguba to czczenie innego źródła informacji.” Ja też tam byłam. Wyglądałam jak głośnik komputerowy ubrany w sukienkę koloru przeżółkłej zieleni. Obok mnie siedziała myszka, która zamiast kabla nosiła wielkie korale, niczym ogromnie paciorkowce… Co się ze mną dzieje? Tak nie może być! Muszę się obudzić. Co za koszmar. Obudź się! Zlana potem, zziajana i wystraszona jak kura uwięziona w norze lisa, powtarzając słowa „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” jak mantrę, poszłam wypić szklankę chłodnej wody. Podziałała na mnie jak zimny prysznic po niezwykle intensywnym i upalnym dniu. Co ja z sobą robię.? Już nie pamiętam, kiedy wychodziłam gdzieś z koleżankami. W domu

ciągle gram na komputerze, w szkole na komórce, a na lekcjach obmyślam strategię do następnego poziomu. Mam tyle jedynek, ile kolców na metrowym kaktusie. Muszę się zmienić. Wiem, jutro spotkam się z Alą, tyle razy już ją wystawiłam do wiatru.
Cały poranek bez Internetu wlókł się niemiłosiernie. Wskazówki zegara przypominały zawieszony komputer. Myśl o grze skręcała mi kiszki. Była tak natrętna jak wściekła mucha. Ciągnęło mnie do miejsca spoczynku komputera. On mnie woła, czeka. Idę! Przecież nie zrobię niczego głupiego, tylko na niego popatrzę. Już widzę wirtualny świat, który wielbię wszelką mocą. Nie, nie mogę! Muszę się opamiętać. On mnie woła! Słyszę: „Razem jesteśmy niepokonani. Możemy wszystko, tylko uruchom grę!”

Dryn.. .Dryn.. .Dryn…

Co to? Budzik? Skąd? Czy ja śpię na klawiaturze? Ala tu byłą czy tylko mi się śniła? Co to za twarz na ekranie komputera, która wiruje mi przed oczami jak tysiąc statków kosmicznych? Co ona mówi? Ratuj się? W jakim sensie? Przecież nie jestem w jakimś śmiertelnym niebezpieczeństwie. Może chodzi tu o grę? A tak, muszę uratować księżniczkę z zamku strzeżonego przez piekielne smoki. Tak…tak wygrałam! Ha! Ha! Wy nędzne pikselki, znów jestem waszą panią!”

Pierwsza nagroda to laptop ufundowany przez pana Marka Drasa dyrektora  Radio Techniki Marketing Spółka           Z O.O. ,  która jest najstarszą firmą elektroniczną we Wrocławiu i w Polsce założoną przez byłych pracowników wileńskiej fabryki radioodbiorników Elektrit.  Dodatkowa nagroda to wycieczka „Szlakiem zamków Ukrainy”
ufundowana przez państwa Marię i Andrzeja Kulbinów właścicieli Biura Podróży PANORAMA.
Kolejna, najważniejsza nagroda tegorocznego konkursu to Złote Pióro ufundowane przez ks. Janusza Gorczycę.
Wszystkie te nagrody otrzymuje zwyciężczyni V DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO O LAUR ZŁOTEGO PIÓRA  Justyna Diaków  z Publicznego Gimnazjum imieniem  Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich. Ponadto pracę Justyny, w dowód szczególnego uznania, swoją krótką laudacją opatrzył  prof. Jan Miodek. Zwyciężczynię  prosimy  o odebranie nagrody a fundatorów o wręczenie. Serdecznie gratulujemy !!!

Oprócz wyżej wyróżnionych i nagrodzonych, najlepszych  uczestników – Jury postanowiło ponadto przyznać  jeszcze dodatkowe wyróżnienia. Po odbiór dyplomów oraz książek ufundowanych przez: Panią Beatę Pawłowicz – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty,  Pana Wojewodę –  Rafała Jurkowlańca, Jego księdza biskupa Mariana Gołębiowskiego,  Jego księdza biskupa Ignacego Deca oraz Jego Ekscelencję księdza biskupa Stefana Cichego,  ks. Rafała Kowalskiego – dyrektora Wrocławskiej Redakcji Gościa Niedzielnego.
Zapraszamy specjalnie wyróżnionych:

Martyna Bieżyńska – I LO im. Mikołaja Kopernika w Lubinie
Maria Wąsik – II Lo we Wrocławiu
Natalia Michalec – LO im. Adama Mickiewicza w Górze
Agata Słoma – LO im. Tadeusza Kościuszki w Ziębicach
Anna Wołoszczuk – I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku
Inez Niedbałka – Zespół Szkół  w Zawidowie

Ponadto spośród 230 innych uczestników prace 24 zasłużyły na wyróżnienie. Po odbiór dyplomów i książek ufundowanych przez o. Piotra Budrewicza  ze Zgromadzenia Najświętszych Serc  Jezusa i Maryi zapraszamy:

Katarzyna Zygmunt – Zespół Gimnazjów nr3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie
Anna Masłowska – LO im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju
Dominika Mossakowska – LO im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju
Iga Zielińska – Gimnazjum Nr 40 im. Noblistów Polskich we Wrocławiu
Karolina Ławecka – XII LO im Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
Monika Matyjak – LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie
Karolina Rączkowska – I LO Im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy
Daniel Aksamit – Zespół Szkół Nr 1 Technikum Nr 1 w Lubinie
Marcin Latosiński – Liceum Salezjańskie  we Wrocławiu
Magdalena Wądołowska – Liceum Salezjańskie we Wrocławiu
Zuzanna Kalisz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej
Dawid Radomski – Regionalna Szkoła Turystyczna Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy Zdr.
Katarzyna Grochmal – Gimnazjum nr 38 w Zespole Szkół Nr 4 we Wrocławiu
Joanna Jakóbowska – I LO im. Ks. Bolka I w Jaworze
Aleksandra Wszołek – Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w  Kłodzku
Anita Jakubik – XIII LO im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu
Klaudia Czekalska – I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku
Wojciech Krzysiak – LO im. Henryka Sienkiewicza W Nowej Rudzie
Kinga Fedeczko – Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu
Rafał Czuchraj – Zespół Szkół im. Gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze
Kamila Wysoczańska – I LO im. Mikołaja Kopernika w Lubinie
Anna Włodarczyk – Gimnazjum nr. 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Górze
Aleksandra Sikora – XII LO im Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
Ewa Ganczarek – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Jelczu – Laskowice

5.  KONCERT
Drodzy Goście !
Po części wręczenia nagród i wyróżnień, mamy przyjemność zaprosić teraz  Państwa na koncert – zespólu   La Pallotina.  La Pallotina to chrześcijański zespół rockowy, którego liderem jest pallotyn, ks. Andrzej Daniewicz, twórca repertuaru, wokalista i gitarzysta. Pozostali członkowie to: Piotr Szewczenko (gitara), Witek Wilk (perkusja) i Dominik Sławiński (bas). Na swojej stronie internetowej tak  zachęcają do słuchania ich twórczości: „Zwróć uwagę na teksty, odkryj dojrzałe, niebanalne brzmienie i wrażliwość kompozycji”.
Zapraszamy !

6 . ZAKOŃCZENIE

Uroczysta Gala V Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra dobiegła już końca. O oficjalne zamkniecie konkursu poprosimy dyrektora Wrocławskiej Redakcji Gościa Niedzielnego ks. dr Rafała Kowalskiego.